Możesz pomóc budować świat równych możliwości przekazując dowolną kwotę na 64 1240 1503 1111 0000 1753 2101 z tytułem „Darowizna na cele statutowe”

Wolontariat na rzecz dzieci i młodzieży z mniejszymi szansami

Wolontariat na rzecz Schroniska dla Nieletnich w Dominowie

Program realizowany jest we współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. Działania wolontariuszy skierowane są do nastoletnich chłopaków po konflikcie z prawem, czekających na wyrok w schronisku o charakterze zamkniętym. 

Ochotnicy prowadzą z wychowankami warsztaty teatralne, przygotowują przedstawienia i etiudy. Program ma na celu oddziaływanie wychowawcze. 

Wolontariusze starają się przywrócić nadzieję sprawcom przestępstw, którzy wcześniej padli ich ofiarami. Swoją postawą motywują do przemiany, pokazują, że nigdy nie jest za późno na skruchę i zmianę. Zajęcia teatralne są często punktem wyjścia do rozmów o emocjach, postawach, typach osobowości.

Zajęcia są nadzorowane przez wychowawców i ochronę schroniska.

Jeśli lubisz teatr, nie masz problemu z pracą w środowisku zamkniętym, łatwo nawiązujesz kontakty i jesteś osobą pełnoletnią ten wolontariat jest właśnie dla Ciebie. Chcesz pomóc? Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

logo_wolontariat

Wolontariat na rzecz podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem.

Wolontariusze organizują czas wolny wychowanek ośrodka poprzez zaproszenie ich do udziału w warsztatach, spotkaniach, dyskusjach czy wspólnym świętowaniu. 

Zajęcia mają na celu prezentację pozytywnych wzorców, zachęcanie do edukacji i życia zgodnego z ogólnie przyjętymi normami społecznymi. Ochotnicy nawiązują z wychowankami zdrowe, oparte na zaufaniu relacje. Relacje te pomagają kształtować postawy oraz modelować zachowania podopiecznych. 

Wyjazdy do Podgłębokiego (60 km od Lublina) odbywają się średnio dwa razy w tygodniu. Zapewniamy transport wolontariuszy oraz opiekę koordynatora.

Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, lubisz spędzać czas z młodzieżą, jesteś osobą kreatywną lub po prostu chcesz ciekawie spędzić swój czas ten wolontariat jest właśnie dla Ciebie. Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie