Możesz pomóc budować świat równych możliwości przekazując dowolną kwotę na 64 1240 1503 1111 0000 1753 2101 z tytułem „Darowizna na cele statutowe”

Osoby w kryzysie bezdomności

Co robimy dziś?

Pomagamy w różny sposób, tam gdzie nasza pomoc jest najbardziej skuteczna i potrzebna. Chcemy Ci opowiedzieć, jak pomagamy i zaprosić Cię do wspólnego działania.

Stołówka dla osób w kryzysie  bezdomności i ubogich.

Prowadzimy stołówkę dla „Naszych” – bo tak ich właśnie nazywamy. Ludzi, którym trudno jest w życiu i nie odnaleźli jeszcze własnej drogi. Potrzebują impulsu, aby móc zacząć zmieniać swoje życie. Na stołówce przy ul. 1 Maja 20 mogą liczyć na ciepły posiłek, rozmowę, wsparcie przedmedyczne, czystą odzież w okresie zimowym ciepłe koce. To tutaj często zaczyna się historia znajomości pełna wzlotów i upadków. 

Najbardziej zależy nam, aby każdy z potrzebujących zrozumiał, że ma wartość, że wiele znaczy dla nas, dla świata i dla siebie samego. 

Mobilny Gorący Patrol 

Wychodzimy do tych, którzy nie wiedzą jak lub nie potrafią do nas dotrzeć o własnych siłach. Wsiadamy do samochodu i odwiedzamy altanki, śmietniki, dworce. To właśnie tam spotykamy osoby, które często nie potrafią nawet poprosić o pomoc, choć bardzo jej potrzebują. Wolontariusze rozdają gorące posiłki, herbatę, ale przede wszystkim rozmawiają. A jeszcze częściej po prostu słuchają. Problemem ludzi na marginesie życia jest to, że często są po prostu niewysłuchani i samotni.

Konsultacje 

Na rozmowę zapraszamy do naszego biura, gdzie w bezpiecznej przestrzeni i bez pośpiechu możemy wysłuchać osobę potrzebującą i rozpoznać jej rzeczywiste potrzeby. Razem ustalamy możliwą długofalową pomoc. 

Domy Nadziei 

Domy Nadziei powstały, bo pozwalają ludziom w kryzysie na nowo odkryć, co to znaczy być czystym, zadbanym, wyspanym. Mieszkańcy decydują się na odbudowanie swojego życia i tym samym na trzeźwość oraz podjęcie terapii indywidualnej i grupowej. Pomagamy mądrze – nie wyręczamy, ale wspieramy i wymagamy. I widzimy, na bazie naszego doświadczenia, jak bardzo skuteczny to system.

Pomoc psychologiczna,  grupa wsparcia i terapeutyczna

Podczas zajęć warsztatowych uczą się radzenia sobie  ze stresem, trudnymi emocjami i wstydem oraz budowania prawidłowych relacji interpersonalnych, akceptacji siebie i motywowania do zmiany. Prowadzimy zajęcia z  gospodarowania własnym budżetem, odnajdywania się na nowo na rynku pracy. 

Indywidualna praca z psychologiem, daje wgląd w siebie, przepracowanie trudnych momentów życia. Pomimo ogromnej różnorodności problemów, z którymi przychodzą uczestnicy jest ważnym wsparciem emocjonalnym.

Przedsiębiorstwo Społeczne Centrum 

Wiemy jak bardzo ważna w życiu każdego człowieka jest praca. Wierzymy, że to ona sprawia, że czujemy się potrzebni i spełnieni.  Utworzyliśmy Przedsiębiorstwo Społeczne po to, by na nowo kształtować nawyk pracy wśród osób, które zdecydowały się na zmianę. Zajmujemy się sprzątaniem kościołów, ogródków, działek oraz innymi drobnymi pracami porządkowymi.

Ambulatorium i łaźnia

W łaźni i ambulatorium przy siedzibie Centrum Wolontariatu w Lublinie można się wykąpać, zrobić pranie, zmienić opatrunek. Są to z pozoru banalne rzeczy ale często dzięki nim Nasi zaczynają o siebie dbać i zmieniać swoje życie na lepsze.

Integracja

Organizujemy wyjazdy poza miasto,  ogniska z pieczoną kiełbaską, bale z muzyką, zasiadamy w święta do pięknie nakrytych stołów. Dbamy o rozwój duchowy, zapraszamy na rekolekcje, pielgrzymki. Razem śmiejemy się, tańczymy, zwiedzamy, podziwiamy przyrodę.

Przelew internetowy

Kwota darowizny:
Szczegóły Darczyńcy:
Operator płatności:
Przelewy24 Logo

Tradycyjny przelew

Odbiorca
Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu
ul. Gospodarcza 2
20-217 Lublin

Numer konta
64 1240 1503 1111 0000 1753 2101
Bank PEKAO

Tytuł wpłaty
Darowizna na cele statutowe

Przelew zagraniczny

IBAN: PL 64 1240 1503 1111 0000 1753 2101
Kod SWIFT (BIC): PKOPPLPWXXX